Zrozumieć nastolatka, czyli Co rodzice muszą wiedzieć: 50 najważniejszych pytań i odpowiedzi

« z 2 »

E-book Zrozumieć nastolatka, czyli Co rodzice muszą wiedzieć: 50 najważniejszych pytań i odpowiedzi adresowany jest do rodziców nastolatków, ale także do wychowawców, pedagogów, nauczycieli i wszystkich tych, którzy w swojej pracy lub życiu chcą wspierać dorastających i rozumieć ich potrzeby.

Książka zawiera podstawową wiedzę z psychologii rozwoju młodzieży, ujętą w zwięzłą formę pytań i odpowiedzi. Jest pigułką informacji, podstawowym kursem, który, w zależności od potrzeb czytelnika, może być punktem wyjścia do dalszego zgłębiania wiedzy o nastolatkach lub też natychmiastową pomocą w zrozumieniu zachowań, potrzeb i przeżyć swojego dojrzewającego dziecka.

W mojej pracy z nastolatkami i ich rodzicami spotykam się właśnie z tymi podstawowymi i najważniejszymi zagadnieniami. Do nich nieustannie powracamy, a właściwe ich zrozumienie i uporządkowanie staje się podstawą zmiany na lepsze. Przygotowany przez mnie e-book zawiera więc to, co rodzicom nastolatków przydaje się najbardziej.

Dzięki tej publikacji:

– zapoznasz się z podstawową wiedzą z psychologii rozwoju nastolatka,
– zrozumiesz zachowanie, potrzeby i problemy swojego dorastającego dziecka,
– dowiesz się, co jest najważniejsze w Twoich relacjach z nastolatkiem, jak z nim rozmawiać, jak pomóc w przejściu przez okres dojrzewania i jakich błędów unikać,
– w Twojej ręce znajdzie się pigułka wiedzy, zawierająca najważniejsze punkty, które składają się na profesjonalną poradę psychologa – Twoim zadaniem będzie samodzielne wykorzystanie tej wiedzy,
– dowiesz się zarówno tego, co się dzieje z nastolatkiem, jak i tego, co w tej sytuacji robić.

E-book dotyczy normatywnego rozwoju nastolatków i uniwersalnych lub częstych problemów. Nie porusza natomiast kwestii klinicznych i głębokich zaburzeń oraz specyficznych, poważnych problemów w funkcjonowaniu młodych osób.

Właściwe korzystanie z e-booka polega na przeczytaniu oraz przeanalizowaniu jego treści w odniesieniu do konkretnych sytuacji i problemów ze swojego życia. Wymaga zadawania także sobie (jako rodzicowi) konkretnych, a nieraz trudnych pytań. Potrzeba więc nie tylko chęci zgłębiania wiedzy, ale i otwarcia się na nią.

Zachęcam do podjęcia takiego wyzwania i poświęcenia stosunkowo niewielkiej ilości czasu (książkę czyta się szybko), aby dowiedzieć się tego, co rodzice nastolatków naprawdę powinni wiedzieć.

„(…) wrażliwe młode osoby nie potrzebują tak wiele, ale tego czego faktycznie potrzebują – potrzebują bardzo.” (Słowo wstępu, str. 7)

Informacje

Autor    Anna Frąc
Rok wydania    2020
Ilość stron    80
Numer ISBN    978-83-959738-0-2
Format pliku    pdf
Zabezpieczenie    znak wodny